تبلیغات
چَــمـتـا - شهرداری تهران و پافشاری بر یك اقدام اشتباه

شهرداری تهران و پافشاری بر یك اقدام اشتباه

پنجشنبه 1 بهمن 1394  10:03 ق.ظ

نوع مطلب :گزارش و خبر ،

قریب به دو سال است شهرداری تهران در یك اقدام عجولانه و شتابزده، بدون مطالعه و نظرسنجی از ساكنین محل كسبه و اصناف ، اقدام به پیاده راه سازی خیابان هفده شهریور حد فاصل بین میدان امام حسین (ع) و میدان شهداء نموده است. اقدامی كه علیرغم صرف هزینه های چندین میلیاردی هر روز شاهد مشكلاتی عدیده از سوی شهروندان عزیز هستیم.

احداث پیاده راه هفده شهریور اگر چه به نام مردم و راحتی و آسایش آنان صورت پذیرفت، اما در نهایت مسدود كردن یكی از خیابان اصلی و پر تردد شهر  به كام و سود شهرداری تمام شد. چرا كه این اقدام عملا این فرصت بزرگ را به شهرداری داد تا بدون توجه به پیامد های منفی آن ،با تصرف این خیابان، آن را به محلی برای كسب در آمد های  خود، از طریق اجاره به غرفه داران  مبدل سازد.

شهرداری تهران در شرایطی دست به این اقدام  تامل برانگیز زده است كه به جرات می توان گفت اكثریت قریب به اتفاق ساكنین منطقه از همان ابتدای اجرای این طرح و تاكنون، واكنش های تند و اعتراض آمیزی را ابراز داشتند كه  متاسفانه علیرغم تحصن های محلی و نامه نگاری های متعدد به شهرداری و شورای شهر ، توجه جدی به آن نشده است.

اگر چه یكی از تلاش های شهرداری ها در تمام دنیا ایجاد بستری برای آسایش و آرامش شهروندان در محیطی بدون استرس و اضطراب است، اما شهردای تهران با این اقدام عملا به  سلب آسایش روحی و روانی مردم این محله و منطقه پرداخته است  كه تنها درادامه به برخی از عناوین مشكلاتی كه گریبانگیر مردم شده است اشاره خواهدشد.

 

1.       مسدود ساختن كوی و برزن ها به خیابان هفده شهریوراز یك طرف و نصب دوربین طرح ترافیك (در ابتدای خیابان كفائی امانی) از سوی دیگر.

2.       ایجاد ترافیك بسیار شدید در كوچه و خیابان های كم عرض اطراف  منطقه و ایجاد مشكلاتی برای ساكنین و رانندگان.

3.       عدم سرویس مناسب در ایاب و ذهاب حد فاصل بین میدان شهدا و میدان امام حسین(ع) به خصوص برای سالخوردگان، معلولین، افراد كم توان، بیماران.

4.       از رونق افتادن كسب  و كار مغازه داران و اصناف و بازاریان.

5.       تشدید ناامنی در كوچه های اطراف و حضور بیش از پیش كارتن خوابها، سارقین و معتادان و عدم كنترل نیروی انتظامی به جهت مسدود بودن كوچه ها.

امیدواریم در جهت رفاه و آسایش و رفع دغدغه های جدی و تاثیر گزار ساكنین محترم و در جهت توجه به اصل شهروند محوری و مردمسالاری شاهد اقدامی عاجل و جدی از سوی مسئولین شورای شهر باشیم. والسلام


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:دوشنبه 26 بهمن 1394 | نظرات ()

لینك های مرتبط: آقای شهردار به كجا چنین شتابان ، تابناك// شهرداری تهران و پافشاری بر یك اقدام اشتباه ،
برچسب ها: پیاده راه هفده شهریور ، مشكلات محله ی هفده شهریور ، اشتباه بزرگ شهرداری تهران ، عموزادی ، چمتا ، اعتراض به پیاده راه سازی ،