"عینك آفتابی" تقلید ناشیانه از "شوخی كردم"

چهارشنبه 29 مرداد 1393  10:23 ق.ظ

نوع مطلب :هنر ،


"عینك آفتابی" عنوان یكی از برنامه های طنزی است كه این روزها شاهد پخش آن از شبكه نسیم هستیم. رضا رشید پور مجری سابق صدا و سیما  پس از سالها ممنوع التصویری  هم اكنون با كارگردانی و بازیگری این مجموعه  به صدا و سیما بازگشت.

در مقایسه با برخی از  تولیدات  گذشته ی این مجری و بازیگر _مانند مثلث شیشه ای، شب شیشه ای_  به راستی مجموعه ی طنز "عینك افتابی" بسیار ضعیت و دور از انتظار است. در واقع می توان اذعان داشت آیتم های این مجموعه یك نوع تقلید و  یا به عبارتی كپی برداری ناشیانه و غیر حرفه ای  از آثار طنز مهران مدیریّ، نظیر "شوخی كردم" است. طراحی آیتم ها،  بازی بازیگران و حتی رفتارها و حركات و دیالوگ های آنان شباهت بسیار زیادی با مجموعه های طنز مهران مدیری  دارد. به همین جهت و بنا بر اظهارات تعداد زیادی  از مخاطبان، مجموعه ی "عینك افتابی" بیش از حد تصنعی و به دور از هرگونه خلاقیت و جذابیتی جلوه می نماید. رضا رشید پور با تولید این مجموعه  نشان داد،  كارگردان و بازیگر طنز نیست و شناخت كافی نسبت به این حوزه ندارد.  او تنها یك مجری است و فقط در  كار اجرا   تا حدودی موفق بوده است.

اگرچه شاید مدیران  شبكه نسیم تلاش می نمایند با "عینك آفتابی" جای خالی مهران مدیری را در برنامه های طنز سیما پر كنند، اما قاطعانه می توان گفت این برنامه  نه تنها  خلا حضور كارگردان شایسته طنز كشور را در رسانه ملی پر ننموده است بلكه رضایت مخاطبان شبكه را به درستی نتوانسته به خود جلب نماید.
 
گفتنی است، در سالهائی كه رضا رشید پور اجازه فعالیت در صدا و سیما را نداشت، اقدام  به تولید ویدئو های انتقادی در صفحات مجازی كرده بود. او در یكی از آن ویدئوها، ضمن انتقاد و اعتراض جدی از آقای ضرغامی در راه اندازی شبكه های جدید  به صراحت اظهار داشت:  كه دیگر حاضر نیست به صدا و سیما باز گردد!!! حال چگونه حاضر شد با یك برنامه ی ناموفق مجددا به صدا و سیما برگردد ،خدا می داند!

نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:چهارشنبه 29 مرداد 1393 | نظرات ()

برچسب ها: عینك افتابی ، رضا رشید پور ، عینك افتابی تقلیدی از شوخی كرد ، ضعف مجموعه عینك افتابی ، رضا عموزادی ، چمتا ، عموزادی ،

به كدامین گناه...!

دوشنبه 13 مرداد 1393  09:55 ق.ظ

نوع مطلب :خارج از دسته بندی ،


نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:دوشنبه 13 مرداد 1393 | نظرات ()

لینك های مرتبط: تصاویری دلخراش از روزگار کودکان غزه (16+) ،
برچسب ها: غزه ، شهدای غزه ، عموزادی ، چمتا ، رضا عموزادی ،


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic