نخستین جشنواره انار خلیل شهر

چهارشنبه 23 مهر 1393  10:12 ق.ظ

نوع مطلب :گزارش و خبر ،

از طریق یكی از دوستان مطلع شدم نخستین جشنواره محلی انار خلیل شهر از امروز 23 مهر ماه افتتاح شده و تا روز جمعه 25مهرماه ادامه خواهد داشت.ابتكار بسیار جالب و شایسته ی بود.  واقعا جای خالی این جشنواره  در جهت معرفی انار بسیارخوش مزه  و لذیذ خلیل شهر و فراودهای ان نظیر رب انا و غیره در این چند سال خالی بود. كاش فرصتی پیش می آمد و  می توانستم از نزدیك سری به این جشنواره بزنم. در هر صورت دست و پنجه ی همه عزیزانی كه در برپائی چنین مراسمی نقش داشتند درد نكند.

 
 
خلیل شهر از شهرهای استان مازندران است كه در چند كیلومتری شهرستان بهشهر قرار دارد. وجود باغ های فراون انار و چشمه های طبیعی جنگلی در این شهر مناظر بسیار زیبا و چشم نوازی را به نمایش گذاشته است.

نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:چهارشنبه 23 مهر 1393 | نظرات ()

برچسب ها: خلیل شهر ، جشنواره انار خلیل شهر ، عموزادی ، چمتا ، رضا عموزادی ،

اندر حكایت مدارس دولتی

یکشنبه 6 مهر 1393  04:44 ب.ظ

در روزهای گرم و سوزان تابستان باید هزار جهد كنید  تا بتوانید یك مدرسه خوب برای فرزند دلبندتان پیدا كنید. حالا به قول شاعر:  مدرسه خوب مگر گیر كسی می آید؟


 تازه اگر شانس داشته باشید و دوستی، آشنائی در آموزش و پروش پیدا كنید ممكن است در این كار موفق شوید.  در غیر این صورت چاره ای ندارید تا به همان مدرسه ی سر كوچه ی خودتان حالا خوب یا بد،  كوچك یا بزرگ،  نوساز یا قدیمی، زشت یا زیبا، آن هم اگر ظرفیت كامل نشده باشد! بسنده كنید.(عجب عدالت تلخی!)

به محض اینكه بالاخره  خیالتان از ثبت نام در یك مدرسه ی به اصطلاح دولتی آسوده شد بلافاصله از شما خواسته می شود هزینه های زیر را پرداخت نمائید:

سرویس مدسه!
روپوش!
كتاب درسی!
هوشمند سازی كلاس!

چندی بعد ...

دفترچه ارتباط با مدرسه!
كتاب كار!
هزینه ی جشن! ( یعنی همان هزینه بادكنكی یا گلی و یا شیرینی و شكلاتی كه به بچه ها داده اند)

و باز بعد.....

هزینه كلاس های تقویتی!
هزینه كاغذ و لوازم التحریر!
هزینه اردوی علمی و تفریحی!

بعد...

هزینه عكس ها ی اردو!
هزینه مجله رشد!
پیك نوروزی!

و...و..و 
 
 اگه شانس و اقبال با شما یار باشد و گرفتار مدیر مدرسه ی نشوید كه بخواهد برای تامین تمام هزینه های مدرسه به بهانه های مختلف مخارج دیگری بتراشد!  تازه باید بخشی از بار مسئولیت آموزشی فرزندتان را بر دوش بكشید.


هر شب یك دیكته بگوئید!
احتمالا هر شب ده یا بیست سئوال ریاضی برای بچه بنویسید!
در تحقیق درسی به او كمك كنید!
در آزمون های علمی شركتش دهید!


قابل توجه ! حق هیچ گونه اعتراض و انتقادی احیاناً ندارید ! مگر نمی دانید مدرسه خرج دارد!  مگر سرانه ی هر مدرسه چقدر است! مشكلات زیاد است! ببینید آقا یا خانم،  اگر خیلی اعتراض دارید ببرید مدرسه دیگر ثبت نام كنید! 


و حكایت هم چنان باقی است...







نوشته شده توسط: رضا عموزادی | آخرین ویرایش:سه شنبه 8 مهر 1393 | نظرات ()

برچسب ها: مشكلات مدارس دولتی ، عموزادی ، رضا عموزادی ، چمتا ، آموزش و پرورش ،


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic